X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
تاریخ : 1394/03/10 | 09:54 ق.ظ | نویسنده : محمدرضا بهرامی

جولان مدیران غیر بومی در رامسر  

موج شمال:از زمان استقرار دولت روحانی در سال 92 متاسفانه اکثر مدیرانی که در رامسر معارفه شده اند غیر رامسری بوده و این باعث نگرانی مردم ،فعالین اجتماعی و حتی طرفداران و حامیان گفتمان اعتدال در این شهرستان شده است.

این انتصابات تا جایی پیش رفت که حتی شیخ صفر قاسمی مسئول کانون تدبیر و امید رامسر نیز در فضاهای مجازی اعتراضات خود را عنوان کرد و اظهار داشت که " بعضی از انتصاب ها اشتباه بود. ای کاش در بعضی موارد تغییری صورت نمی گرفت و بعضی از قبلی ها شاید بهتر عمل می کردند."

هر چند که در برخی از این انتصابات از نیروهای غیر بومی ای به کار گرفته شده است که سابقه مدیریتی چندانی نیز در پست مربوطه را ندارند و تصور می شود آنها برای کسب تجربه مدیریتی روانه شهرستان رامسر شده اند.

حال افراد تاثیر گذار این انتصابات و جابجایی ها از عدم وجود نیروی کار آمد برای کسب کرسی مدیریتی در رامسر سخن به میان می آوردند .

جدای از اینکه این ادعاها به نوعی می تواند توهین به مردم شهرستان رامسر باشد و نبوغ و استعداد مردمان این شهر همیشه مظلوم را زیر سوال می برد ،می توان گفتار آنها را نیز به راحتی رد کرد زیرا تا چه زمانی باید منتظر ماند تا یک فرد توانمند رامسری آمادگی لازم برای کسب کرسی مدیریتی را بدست آورد؟

اگر قرار است یک نیروی غیر بومی بر مسند امور رامسری ها قرار گیرد آیا بهترنیست از همین شهرستان استفاده شود و در برخی از موارد آنها با کسب تجربه ، در آینده نه چندان دور با همفکری مردم در فکر توسعه شهرستان بر آیند؟

سیاست انتصابات در این شهرستان در برخی از موارد حتی غیر قابل توجیه و فاقد منطق لازم هست زیرا کنار گذاشتن برخی از مدیرانی که کمتر از سه ماه تا بازنشستگی شان باقی مانده به نظر نمی رسد با هیچ تدبیری سازگار باشد.

مردم غرب مازندران خصوصا دو شهرستان تنکابن و رامسر از انتصاب نیروهای غیر بومی نگرانند و هیچ گاه انتظار نداشتند نمایندگان عالی دولت در این شهرستان ها علی رغم میل باطنی قاطبه مردم در فکر زیر سوال بردن "تدبیر و امیدی " باشند که دکتر حسن روحانی درشعار انتخاباتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری به آن تاکید داشت.

در این میان فرمانداران هر شهرستان می توانند در استفاده از مدیران بومی ،شناسایی و پرورش افراد در داخل دستگاه های اجرایی برای انتصاب کرسی های مدیریتی و پیشگیری از نا امید شدن مردم نسبت به شعار های دولت به عنوان حداقل وظیفه ذاتی خود اهتمام لازم را داشته باشند که اگر غیر از این عمل شود ضرورت دارد مسئولین اجرایی استان خصوصا استاندار ، ضمن تذکر لازم ، با آنچه که موجبات زیر سوال رفتن شعارهای دولت و کاهش انگیزه و شور و نشاط در بین مردم می شود برخورد نمایند.

انشالله در سفر رئیس جمهور به استان مازندران شاهد بررسی وضعیت انتصابات در شهرستان ها و مبنا قرار دادن خواسته های مردم و ایجاد هر چه بیشتر امید در بین مردم باشیم.
محمدرضا بهرامی-سردبیر هفته نامه موج شمال